Tahin kilo vermenize yardımcı oluyor!


  • Tahin kilo vermenize yardımcı oluyor!

Tahin kilo vermenize yardımcı oluyor!


Tahin kilo vermenize yardımcı oluyor Bu güne kadar aman kilo alırsam diye diye tahinden uzak durduk. Tahin kilo vermekten, kemik güçlendirmeye kadar bir çok konuda mucizevi etkiler gösteriyor. Kış ayları boyunca tahin vazgeçilmeziniz olacak. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak tahinin bilinmeyen faydaları..

Kilo vermekten şişkinlik gidermeye, kemikleri güçlendirmekten anne sütü artırmaya kadar tahindeki gizli mucizeleri biliyor musunuz?

Tahinin ham maddesi susamdır. Çeşitli işlemlerden geçirilip yağı çıkarılan susam, yoğun kıvamlı tahin haline gelir. Tahinin mucizelerinden faydalanmak için satın alırken doğal olmasına dikkat edin.

Kilo vermeye yardım eder: 

Tahin, içerdiği kalsiyum sayesinde kilo vermeye yardım eder. Çünkü kalsiyum, vücutta yağ yakımını hızlandıran minerallerden biridir. Ayrıca, bu özelliğiyle kemik erimesini önler.

Kötü yağları yakıcıdır: 

Basen, göbek veya kollarda biriken kötü yağları yakmak için tahin, doğal bir destektir. Bitkisel protein içeriğiyle kasları besler, yağ yakmayı hızlandırır. Sağlıklı zayıflamak için tahin, güvenilir bir kaynaktır.

Uzun süre tokluk verir: 

Faydalı yağlar ve protein içeren tahin, daha çabuk doymayı sağlar. Ayrıca, uzun süre tokluk hissi verir ve daha az kalori alıp zayıflamaya yardım eder.

Demir eksikliğini giderir: 

Demir eksikliğine bağlı kabızlık, kilo verememek, yorgunlukgibi sorunlar yaşayanlar için tahin mükemmel bir çözümdür.

Göz sağlığını güçlendirir: 

A vitamini içeren tahin, göz sağlığını kuvvetlendirir. Özellikle görme bozukluğu veya göz hastalığı yaşayanlar için düzenli tahin tüketimi önerilmektedir.

Yorgunluğu giderir: 

Tahin, içerdiği B ve E vitaminleri sayesinde yorgunluğu giderir, zihin açıklığı verir. Yoğun iş veya sınav döneminde her sabah bir tatlı kaşığı tahin yemenizi öneriririz.

Anne sütünü artırır: 

Emziren annelerin zayıflamasına ve sütünü artırmaya yardımcı olur. Hazmı kolay olduğu için şişkinlik, gerginlik yapmaz.

Spor yapanlar için gereklidir: Yürüme, koşu, fitness, pilates gibi spor yapanların kas onarımı ve yağ yakımı için proteine ihtiyacı vardır. Tahin, bitkisel protein içeriği en yüksek besinlerden biridir. 1 yemek kaşığı tahinde, 250 gram biftekteki kadar protein vardır.

Mide rahatsızlıklarını giderir: 

Faydalı yağlar ve mineraller içeren tahin, mide rahatsızlıklarını gidermek için etkilidir. Özellikle midede yanma veya şişkinlik gibi sorunlar yaşıyorsanız yemeklerden 10 dakika önce bir çay kaşığı tahin yiyip üzerine bir bardak su için, rahatlığını göreceksiniz.

Tahin kaç kaloridir?: 

1 tatlı kaşığı tahin 30 kaloridir. Kilo vermek için diyet yapan insanlar bile günde ortalama 1500-2000 kalori arasında alabilir. Bu değere göre, günde 2 kez 1 tatlı kaşığı tahin yediğinizde 60 kalori alırsınız. Hem vücudunuz mucizevi faydalardan yararlanır hem de diyetinize uygun beslenirsiniz.

Diyette tahin nasıl yenir? 

Toplumda tahin pekmez karışımı yapılır ama diyetteyseniz, biz size bunu önermiyoruz. Bizim tavsiyemiz size ayda 4 kilo vermenize yardım edecek!

Malzemeler,

1 su bardağı sıcak süt

1 tatlı kaşığı tahin

1 çay kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı,

Sıcak süt, tarçın ve tahini iyice karıştırın.

Akşam yemeğinden birkaç saat önce için.

İstediğiniz kiloya inene kadar devam edin.

Tahinin besin değerleri

Porsiyon Miktarı: 100 g

Kalori (kcal) 594

Toplam yağ 54 g

Sodyum 115 mg

Potasyum 414 mg

Karbonhidrat 21 g

Diyet lifi 9 g

Şeker 0,5 g

Protein 17 g

A vitamini 67 IU

Kalsiyum 426 mg

Demir 9 mg

Piridoksin 0,1 mg

Magnezyum 95 mg

Tahin kilo vermenize yardımcı oluyor!

Yorum Yap

Not: Html Kullanılamaz!

Benzer Maklaleler

Tahin Ürünün üretim ve son kullanma tarihi nedir?

Tahin Ürünün üretim ve son kullanma tarihi nedir?


  • 230
  • 0
  • 0

Tahin Ürünün üretim ve son kullanma tarihi nedir?

daha fazla
Tahinin faydaları nelerdir?

Tahinin faydaları nelerdir?


  • 270
  • 0
  • 0

Tahinin faydaları nelerdir?

daha fazla

Tahin ne kadar tüketilmeli? Tahin bağırsakları çalıştırır mı?


  • 292
  • 0
  • 0

Tahin, içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde kış aylarının vazgeçilmezidir. Pek çok tarifte de kullanılan tahin, yüzyıllardır sofralarda olan bir gıda maddesidir. Vücut direncini güçlendiren, ne..

daha fazla